Kdo jsme?

Církev adventistů sedmého dne se objevuje na scéně dějin křesťanských církvi v 60. letech 19. století a to v oblasti Severní Ameriky. Její vznik je výsledkem velkého probuzeneckého hnutí, jenž začalo koncem 18. století, kdy řada duchovních se většinou nezávisle na sobě zabývala proroctvími bible a tématem druhého příchodu Ježíše Krista.

Toto probuzenecké hnutí objevuje některé opomenuté biblické pravdy jako je již výše vzpomenutá pravda o blízkém druhém příchodu Ježíše Krista jako celosvětové události; dále pravdu o důležitosti zachovávání desatera, jehož součástí je i čtvrté-tzv. sobotní přikázání; pravdu o stavu člověka po smrti; pravdu o kvalitním životním stylu, jenž je důsledkem pochopení a přijetí poznání toho, že jsme stvoření Bohem a povolání k zodpovědnému životu a další důrazy.

Na základě biblických proroctví církev pochopila, že Bůh jí svěřil úlohu zvěstování všech objevených biblických pravd.

V Českých zemích se toto protestantské společenství objevilo počátkem 20. století a v Ivančicích pak v 70. letech tohoto století. 70. léta jsou spojená se založením samostatného sboru. Toto společenství má v současné době na 55 dospělých včetně dětí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..